مجید یاقوتی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      زندگی من (اتفاقات و خاطرات)
دو تا «من/سیم کارت»، چرا؟ نویسنده: مجید یاقوتی - چهارشنبه ۱۳٩٠/۱٠/٢۸

چرا بعضی افراد دو تا «من کارت»، دو تا «سیم کارت» از یک اپراتور یا... دارند؟

افراد زیادی رو دیدم که موقع سوار شدن به اتوبوس، «من کارت»شون رو جلوی دستگاه می‌گیرن، اما بوق اخطار به صدا در میاد به نشونه‌ی این که شارژ من کارت تموم شده. بعد بلافاصله دست توی جیبشون می‌کنن و از یک من کارت دیگه که شارژ داره استفاده می‌کنن. همون طور که گفتم تعداد این افراد خیلی زیاده. اونقدر زیاد که می‌شه این نتیجه رو گرفت که داشتن بیش از یک «من کارت»، آگاهانه و هدفمنده.

گاهی اوقات از همین افراد، توی اتوبوس شنیدم که علت این کارشون اینه که اگه شارژ یکی از من کارت‌ها تموم شد، یه من کارت زاپاس داشته باشن تا فرصت شارژ کردن پیدا کنن. خلاصه اینکه بصورت چرخشی از من کارت‌هاشون استفاده می‌کنن.

در اینجا باید بگم که من وقتی با این افراد روبرو می‌شم، خیلی ازشون بدم میاد چون اونها رو نماد تنبلی، گشادی و بی‌فکری می‌دونم. اونقدر تنبل که حاضر نیستن هنگام استفاده از دستگاه، باقیمانده‌ی شارژ رو نگاه کنن و موقعی که به حد مشخصی رسید، به فکر شارژش باشن. حتما باید دستگاه بوق اخطار بزنه تا متوجه بشن شارژ تموم شده.

در مورد سیم کارت هم همین طوره. افرادی رو دیدم که دو تا سیم کارت دارن. یکی برای کارشون و یکی هم برای خونواده و فامیل تا وقتی در محیط کاری نیستن، یک گوشی رو خاموش (یا هر کار دیگه‌ای) کنن تا از شر تعدادی از تماس‌ها خلاص شن. از این آدم‌ها هم خوشم نمیاد مخصوصا وقتی که می‌بینم برای هر سیم کارت از یک گوشی جداگانه استفاده می‌کنن. در بیشتر مواقع هم یکی از گوشی‌ها، مدل بالاست و دومی یک گوشی مدل پایین و ارزون؛ آخه مگه مجبورین دو تا گوشی داشته باشین که پول نداشته باشین گوشی خوب بخرین؟ بالاتر گفتم از این جور آدم‌ها خوشم نمیاد چون اگه قراره دیگران باهاشون تماس بگیرن، چه فرقی می‌کنه که این تماس به کدوم سیم کارت باشه. ماشالله انقدر نرم‌افزار برای گوشی‌ها وجود داره که در صورت لزوم می‌شه لیست تماس‌ها رو دسته‌بندی کرد و در برخی مواقع، بعضی از لیست‌ها رو بلاک کرد تا تماسی از اونها دریافت نشه. خلاصه اینکه همه کار می‌شه با لیست تماس‌ها کرد. طرف هشتش گروی نهشه اما باز هم دو تا سیم کارت با دو تا گوشی داره.

 

خلاصه اینکه نمی‌دونم چرا بعضی‌ها دوست دارن از هر چیز، دو تا، سه تا یا حتی بیشتر داشته باشن. یکی از دلایلی که تا الآن به ذهنم رسیده، اینه که این جور آدم‌ها به کارهایی که می‌کنن فکر نمی‌کنن. یا بهتر بگم، به اندازه‌ی کافی فکر نمی‌کنن.

  نظرات ()
مطالب اخیر وبسایت شخصی پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٠ چهارشنبه ۱۳٩٤/۱/٢٦ خودخواهی پنجشنبه ۱۳٩۳/٢/٤ فاصله از مرکز قسمت نبود... ریز می‌بینمت! پنجشنبه ۱۳٩٢/٥/۱٧ فاصله
دوستان من آرزوی آرزو ارکستر صبا فعلا بی‌نام دفتر زندگی من Alt+F9 سطرها و حرف‌ها خوشکده حرفی تازه چشم امید، انتظار و خاطره از نگاه من Agir Law خچاو راه پیشِ رو راز ماه نامه هایی که هرگز خوانده نمی شوند درست پیش از پریدن پروانه ها This Is The First !!! من خودم ساروی ریکا!!! هارمونی خیال کلوپ موسیقی قم سایت تخصصی ویولن بزرگترین آرشیو نت موسیقی بزرگترین وبلاگ تخصصی ویولن بانک دانلود کتابهای الکترونیکی مرجع دانلود کتابهای الکترونیکی جزوات رشته مهندسی نرم افزار دانلود رایگان کتاب‌های صوتی پرتال زیگور طراح قالب