مجید یاقوتی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      زندگی من (اتفاقات و خاطرات)
همزیستی دل و عشق و ناخن و او نویسنده: مجید یاقوتی - چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/۱۸

خودم

در و دیوار دلم را با ناخن های نداشته ام می خراشم تا که شاید سختی کار مانع فراموشی ام شود. با دست لرزان می خراشم. خشن، بی رحم و بی وقفه می خراشم. می خراشم و می نویسم که دیگر بر سر کوچه های تنهایی منشین و گدایی عشق را مکن. آخر چیزی که از گدایی بدست آید باد آورده است و آفتاب لب بوم و با آمد و شد یک پلک ناپیدا می گردد.
گاه دستم از خراشیدن خسته می شود، پس با دست دیگرم دوباره شروع می کنم تا مگر قصه ی دردم را، تجربه ی تلخم را، عشقم را، از یاد نبرم.
و ناخن های نداشته ام چه خوب می خراشند. آنجا که لازم است، عمیق و جایی دیگر را سطحی. به این کار عادت کرده اند. کارشان را خوب بلدند. و من تنها نظاره گر آنها هستم و با اشک دیدگانم، خون دلم را می شویم تا چشم بی چشمان سرزنش وار منگردش.
خوب که می اندیشم، می بینم که خود من هم همینگونه می نگرم. پس چه فرقی است بین من و دیگران!؟ چند صباحی است که به این تفاوت ها می اندیشم. می اندیشم و هر بار به این نتیجه می رسم که باید دوباره شروع کنم. شروع کنم تا که شاید بلبل خوش آواز خوشبختی باز هم در بیشه زار متروک دلم نغمه سرایی کند. باشد که پرندگان خوش صدا را به میهمانی باغ من و او دعوت کند. اما... اما چگونه؟ با چه جراتی؟ این همه خون دل کافی نبود؟ و اگر این بار هم، چون گذشته، روزگار، دستانم را خالی بگذارد چه؟ مطمئنا تا آن موقع ناخن هانم بلندتر شده اند و خراشیدن راحت تر و در آن صورت دیگر اثری از دل و عشق نخواهد ماند و بار سومی در کار نیست.

ای کاش فاصله ها زیاد نبود/آرزوهای خسته ام به باد نبود
در بیان حرف دل یا شاید عشق/نیازی به این همه نماد نبود
این چه رازی است که هر کس می رسد از گرد راه/با نظر به این دلم گوید که سالی شاد نبود
بی صدا از دل پرخون خودم می پرسم/که چرا این روزگار، بر وفق مراد نبود

 

*چند وقت پیش یاد گذشته افتادم و حس ادبی ای که اون موقع بر حسب تصادف داشتم، باعث شد این متن رو بنویسم. شما جدی نگیرید!

  نظرات ()
مطالب اخیر وبسایت شخصی پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٠ چهارشنبه ۱۳٩٤/۱/٢٦ خودخواهی پنجشنبه ۱۳٩۳/٢/٤ فاصله از مرکز قسمت نبود... ریز می‌بینمت! پنجشنبه ۱۳٩٢/٥/۱٧ فاصله
دوستان من آرزوی آرزو ارکستر صبا فعلا بی‌نام دفتر زندگی من Alt+F9 سطرها و حرف‌ها خوشکده حرفی تازه چشم امید، انتظار و خاطره از نگاه من Agir Law خچاو راه پیشِ رو راز ماه نامه هایی که هرگز خوانده نمی شوند درست پیش از پریدن پروانه ها This Is The First !!! من خودم ساروی ریکا!!! هارمونی خیال کلوپ موسیقی قم سایت تخصصی ویولن بزرگترین آرشیو نت موسیقی بزرگترین وبلاگ تخصصی ویولن بانک دانلود کتابهای الکترونیکی مرجع دانلود کتابهای الکترونیکی جزوات رشته مهندسی نرم افزار دانلود رایگان کتاب‌های صوتی پرتال زیگور طراح قالب