مجید یاقوتی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      زندگی من (اتفاقات و خاطرات)
اشتباه بزرگ نویسنده: مجید یاقوتی - چهارشنبه ۱۳۸۸/٢/۳٠

یه روز تصمیم گرفتم کار مهمی رو انجام بدم. خیلی برام مهم بود که هرچه زودتر اون کار رو بکنم. مدت ها بود که با خودم کلنجار می رفتم که کی و چه جوری انجامش بدم.
بالاخره بعد از یه مدت طولانی عزمم رو جزم کردم و تا اومدم که اقدام کنم، همه ی شرایط و کاهنات دست به دست هم دادن تا نذارن اون کار رو انجام بدم.
خیلی تلاش کردم که بالاخره یه جوری شروع کنم، اما هر بار "نه" میومد تو کار. مطمئنم که کار خدا بود. تا حالا چند بار دیگه هم اینطوری شده بود.
اما من به هیچ کدوم از اون "نه" ها توجه نکردم تا اینکه اتفاق بدی برام افتاد.
هیچ وقت فکر نمی کردم که در تمام عمرم روزی برسه که در مورد کسی قضاوتی بکنم که باعث بشه وقتی متوجه اشتباهم می شم، بیشتر از یک ماه دپرس شم. و اون یه ماه دقیقا بیفته تو عید نوروز و تمام تعطیلاتم رو خراب کنه. مطمئنم که الان دارم جزای گوش نکردن به اون "نه" ها رو می دم.
حالا اون ماجرا باعث شده که هر بار که به فکرش می افتم یا در اون مورد چیزی می شنوم حتی اگه به شدت درحال خنده و شادی هم که باشم، یهو غمگین و دپرس شم.
بدیش اینه که هیچ کسی هم نمی تونه کمکم کنه، الا خدای مهربون خودم، و من هم که این لیاقت رو احتمالا ندارم.

  نظرات ()
یه کوه اشتباه نویسنده: مجید یاقوتی - چهارشنبه ۱۳۸۸/٢/٢۳

وقتی به پشت سرم نگاه می کنم و خودم رو با خود 6-7 سال پیشم مقایسه می کنم، بطور کاملا بدیهی به این نتیجه می رسم که اون موقع ها و قبل تر از اون، خیلی صاف و ساده تر از الان بودم.

الان، هر موقع که براثر یه اتفاق یا هر چیز دیگه، برمی گردم و یه نگاهی به پشت سرم میندازم، کوهی رو می بینم که بسیار محکم و استواره و ارتفاعش بقدری زیاده که کم کم قله اش داره میره تو ابرها و از دیدم دور می مونه. شاید فکر کنین که عجب منظره ی زیبایی پشت سر من ایجاد شده (یعنی من، خودم ایجاد کردم)، اما اگه بدونین جنس این کوه چیه، شاید که نه حتما نظرتون برمیگرده.

این کوه، کوهیه که ذره ذره ی اون رو من با اشتباهات خودم درست کردم. آره، این کوه در نگاه اول خیلی قشنگه، اما هرچی به اون نزدیک تر میشین و درموردش بیشتر می دونین، یه چیزایی از بدی ها و زشتی هاش می بینین که کنجکاو میشین تا برگردین و یه نگاهی هم به پشت سر خودتون بندازین.

امیدوارم که اگه شما هم برای خودتون کوهی درست کردین، اون کوه فقط یه کوه ساده باشه و خیال آتشفشانی شدن به سرش نزنه.

در این میان دری رو می بینم که منو از این سرزمین سوزان بیرون می بره. البته اون در با گذشت زمان کوچک و کوچک تر میشه و اگه دیر بجنبم، دیگه نمی تونم ازش رد بشم.

اگه بخوام مسیری رو که رفتم برگردم تا به اون در برسم، باید از این کوه که در حال بزرگ تر و آتشفشانی شدنه بگذرم و هرچه کوه بزرگ تر باشه، راه برگشت دشوارتره. پس مشکل من با گذشت زمان دو دلیل داره، اولیش اینکه کوه بزرگ تر میشه، دومیش هم اینکه در کوچک تر میشه.

ای کاش تو این موقعیت یکی پیدا بشه و ازم قدر مطلق بگیره تا همه ی منفی های وجودم بی اثر بشن.

 

  نظرات ()
به پرشین بلاگ خوش آمدید نویسنده: پرشین بلاگ - سه‌شنبه ۱۳۸۸/٢/۱٥
بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com
  نظرات ()
مطالب اخیر وبسایت شخصی پنجشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٠ چهارشنبه ۱۳٩٤/۱/٢٦ خودخواهی پنجشنبه ۱۳٩۳/٢/٤ فاصله از مرکز قسمت نبود... ریز می‌بینمت! پنجشنبه ۱۳٩٢/٥/۱٧ فاصله
دوستان من آرزوی آرزو ارکستر صبا فعلا بی‌نام دفتر زندگی من Alt+F9 سطرها و حرف‌ها خوشکده حرفی تازه چشم امید، انتظار و خاطره از نگاه من Agir Law خچاو راه پیشِ رو راز ماه نامه هایی که هرگز خوانده نمی شوند درست پیش از پریدن پروانه ها This Is The First !!! من خودم ساروی ریکا!!! هارمونی خیال کلوپ موسیقی قم سایت تخصصی ویولن بزرگترین آرشیو نت موسیقی بزرگترین وبلاگ تخصصی ویولن بانک دانلود کتابهای الکترونیکی مرجع دانلود کتابهای الکترونیکی جزوات رشته مهندسی نرم افزار دانلود رایگان کتاب‌های صوتی پرتال زیگور طراح قالب